سلاطين گيتار به دست کولی

سلام.
چیپسی کينگز يک گروه اسپانيايی-فرانسوی که اعضای گروه و نوع فعاليتشان به دين شرح است:
پل ريز گیتاریست . همسرا---------- آندره ریز گیتاریست و همسرا--------نیکلاس ریز گیتاریست و خواننده اصلی--------تونیو بالیاردو گیتاریست------- پاچای ریز و خورخه ریز و کانوت ریز همگی گیتاریست و همسرا-------- خورخه تراسانته طبال اهل اروگوئه
دومینیک دورین کیبورد ------- مایکل بالیاردو پرکاشن و گیتار
از اعضای گروه چهر نفر بیسواد و بقیه نیز تحصیلات اندکی دارند که باعث شده که آنها به طور کلی با پدیده هایی که به تکنولوژی روز مربوط است بیگانه باشند مایکل در مصاحبه ای اعلام کرده که کامپیوتری برای خانه خریده اما چون طرز روشن کردن آن را یاد نمی گرفته همرا با زباله های آشپز خانه آن را به رفتگر محل تحویل داده است.
موسیقی این گروه ملهم از موسیقی سنتی کولی های اسپانیا است از این موسیقی به عنوان فلامنکو / رومبا یاد می شود البته گروه با تلفیقی از عناصر موسیقی عربی هندی و خاورمیانه شکل جدید و غیر متعارفی به فرم سنتی این موسیقی داده است.
بجز تراسانته باقی اعضای گروه اصلیت اسپانیایی دارند البته خانواده آنها در خلال جنگ داخلی اسپانیا به فرانسه مهاجرت کردند و آنها از کودکی ساکن فرانسه شدند و در حال حاضر نیز در جنوب فرانسه زندگی می کنند البته برادران ریز با اصرار خاصی خود را هندی می دانند.
زبان اصلی آنها فرانسه است ضمن اینکه به زبان calo زبان کولی اسپانیایی ها نیز تسلط کافی دارند. آنها به زبان اسپانیایی آواز می خوانند که البته اسپانیایی آنها تلفیقی از گوسش روستائیان شمال اسپانیا و کولی های ساکن جنوب است.
گیتار های مورد استفاده گروه عبارتند از کوردوبا / تاکاماین / هرمانس کنده و گیپسن چت و آتکینس. نوع نواختن اعضای گروه بدین صورت است که از ناخن هایشان استفاده نمی کنند بلکه
از سر انگشتانشان استفاده می کنند.
کولی ها اثر آنگوس فریزر
مرا ایستاده خاک کن اثر ایزابل فونسکا
کولی ها و فلامنکو اثر برنارد لبلون
پنج حقیقت انکار ناپذیر در باره گروه از کتاب هایی است که در مورد گروه نوشته شده اند.
از نکته های جالب :
ترانه La dona برای بریژیت باردو نوشته شده است این خانوم از مشتری های ثابت کنسرت های گروه است
ل ریز و ماریو ریز همراه با چیکو در فیلم Tengo Tengo بازی کردند.
کلمه Oleکه بار ها در ترانه های گروه تکرار می شود ریشه گرفته از کلمه عربی الله است
برادران ریز با آنکه تحصیلات دانشگاهی ندارند اما به عنوان استاد مهمان در دانشگاه نیو مکزیکو واحد درسی فلامنکو را تدریس می کنند
B00005OMIJ.01.LZZZZZZZ.jpg
full_gypsy.jpg

/ 17 نظر / 62 بازدید
نمایش نظرات قبلی
meti

سیلام فرا تر از يک سلام.خوبی. دوباره زود بیا آخره وب همینجاس.وبلاگی طوفانی با چتر وارد شوید.دیدی دی دیم.هیجان انگیز ناک.توپ.اند.نقطه عطف وبلاگ در اینجا نه اونجا خلاص می شود.دست در دست هم نهیم به مهر چی چی اینا ساقیا.در ضمن نتایج اولین دوره مسابقات گولبولینگ اعلام شده شاید شما برنده شده باشید.بیایا.گولبولت

modir_masool

(مطالب بروز شد:20/4/1382):::::::::۱۸ نحس اعلام شد

sara

سلام . منم چیپسی کينگز رو خيلی دوست دارم

نويد

سلام وقت داشتی يه سر بزن و به ياران آنلاين ملحق شو.

President Evil

سلام جوون. حس همشهری بوودن بلاخره منو آورد اينجا. البته من قبلا ا..مده بودم اینجاو از مطلبت در مورد جنيفر لوپز خيلی خوشم اوومده بود و Save ش کردم. من یه وبلاگ تمام انگلیسی دارم. خوشحال میشم بیای. . راستی..! نه شاید بهتره تو ایمیل بگم.موفق باشی.

نويد

منظور من اين بود که نظر بده،منظور تو از فزمول ۱ ۲۰۰۲ و مار از پونه..... و اينها چی بود؟

نويد

سلام ببين عزيزم شرکتی که سايت نداره من خودم بايد سايتش رو درست کنم؟ بهت آدرس بدم در ضمن هر چيزی بين من و ... بوده تموم شد و رفت پی کارش پس تو هم تو وبلاگم اينقدر اسم نبر!!!!!!!!!!!!!OK؟ و ما هم از اون آدمايي نيستيم كه بگيم "نو که اومد به بازار کهنه میشه دل آزار" اگه هنوز چيزی هم بين ما بود ما که شما را کنار نميزديم که.